Nasze propozycje

OFERTA KONCERTOWA

AKTUALNE KONCERTY ZESPOŁU PIRAMIDY:

1. NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Z POLSKICH FILMÓW I SERIALI

to najnowszy koncert zespołu Piramidy, który zasłynął na całym świecie brawurowymi interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. W tym koncercie zabrzmią świetne aranżacje kultowych piosenek z dawnych lat! Usłyszycie najpiękniejsze ballady filmowe jak np.: Nim wstanie dzień (śpiewana niegdyś przez Edmunda Fettinga w filmie Prawo i pięść), legendarny walc z Nocy i dni, piosenki z seriali: Czarne chmury, Czterej pancerni i pies, Jan Serce, Stawka większa niż życie, Kariera Nikodema Dyzmy, a nawet piosenki z sienkiewiczowskiej trylogii w reż. Jerzego Hoffmana – z filmów Potop czy Pan Wołodyjowski. Nie zabraknie pieśni wesołych, które zaśpiewamy wspólnie oraz poważnych – choćby jak ta z legendarnej Lawy w reż. Tadeusza Konwickiego. Będzie dużo humoru, opowieści o znanych aktorach i anegdot, które przeniosą Państwa w świat polskiego filmu. To wszystko stworzy niepowtarzalny klimat – zespół PIRAMIDY znany jest także z niebanalnego kontaktu i śmiesznych dialogów z publicznością. Będzie to wieczór pełen emocji, dobrego humoru i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu wspaniałych artystów.

2. BUŁAT OKUDŻAWA / WŁODZIMIERZ WYSOCKI

zespół PIRAMIDY wykona wybór najlepszych, najbardziej znanych i lubianych utworów, które wykonywał na przestrzeni lat: będą stare dobre piosenki Włodzimierza Wysockiego i Bułata Okudżawy w tym legendarna Modlitwa – Dopóki ziemia kręci się, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Piosenka o młodym ułanie, Mała orkiestra nadziei, Nie chciałem śpiewać ani pić, Zero-siedem, Pieśń o żołnierskich butach, Obława na wilki i wiele innych znanych i lubianych pieśni. Zespół Piramidy wydał 2 płyty z piosenkami Bułata Okudżawy, które okazały się międzynarodowym sukcesem. Koncerty zespołu były grane w wielu krajach świata. Ten koncert ma dwie odsłony: piosenki Bułata Okudżawy – najpiękniejsze pieśni i ballady (jako osobny koncert) oraz druga dodatkowa propozycja (dopełnienie pierwszej części) to program: Okudżawa / Wysocki. Oba koncerty mają w sobie niepowtarzalny klimat, pełen dobrego humoru, świetnej muzyki i niebanalnej interakcji z publicznością.

3. KACZMARSKI / GINTROWSKI / OKUDŻAWA

W tym koncercie zabrzmią takie utwory Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego jak: Prosty człowiek, Syn marnotrawny, Powtórka z Odysei, Nadzieja śmiełowska, Pieśń o śnie czy Mury, ale nie zabraknie też mniej znanych utworów jak Tylko kołysanka, Modlitwa o szarfę i trunek czy Gdy tak siedzimy. Wszystkiego dopełnią pieśni legendarnego gruzińskiego barda Bułata Okudżawy, na pewno nie zabraknie takich utworów jak Modlitwa – Dopóki ziemia kręci się, Puszkin czy Piosenka o młodym ułanie. Będą także niespodzianki oraz anegdoty, które przeniosą Państwa w muzyczny świat wielkich Bardów.

4. MIEJCIE NADZIEJĘ – PIOSENKI NA LEPSZY CZAS

W tym koncercie zabrzmią autorskie utwory zespołu, najczęściej wykonywany jest solowo przez Piotra Kajetana Matczuka.

5. MICKIEWICZ – SŁOWACKI – NORWID

Piramidy pokazują Romantyków nie jako poetów, którzy są tylko wieszczami, symbolami, pomnikami. Poeci są przedstawieni w trakcie koncertu jako ludzie którzy potrafili pisać o miłości najpiękniej na świecie, o normalnym życiu, o tym co nas spotyka, zaskakuje i o tym wszystkim, co pozostało aktualne po dzień dzisiejszy. Jest czasem wesoło i humorystycznie, czasem nostalgicznie, czasem do wspólnego śpiewania z publicznością, czasem nawet wzruszająco. Ten koncert z pewnością spodoba się każdemu i na długo zostanie w pamięci. W koncercie  zabrzmi kilkanaście najbardziej znanych wierszy Polskiego Romantyzmu. jak np. Romantyczność, Testament Mój, Sen, Przed wichrami i szronem, Dwa słowa, Nieznajomej – dalekiej, Stepy akermańskie, Pchła i rabin, Moja Piosnka (Tęskno Mi Panie), Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj, Rozmowa z piramidami i wiele innych…

6. MONODRAM „ŻYCIORYS” – AKTOR WOJCIECH WYSOCKI

Monodram pt. „Życiorys” w wykonaniu znanego aktora teatralnego i filmowego – Wojciecha Wysockiego, to propozycja artystyczna najwyższej ligi. Spektakl opowiada o człowieku od momentu narodzin aż do śmierci, z życiem w które wpisana była niezwykła historia opowiedziana językiem poezji Zbigniewa Herberta. Wysocki mówi Herberta genialnie, jest to jeden z najlepszych interpretatorów poezji współczesnej – nie bez powodu uhonorowany wieloma nagrodami, w tym nagrodą Wielkiego Splendora. Monodram wykonywany jest z muzyką na żywo w kompozycjach Piotra Kajetana Matczuka. Po spektaklu możliwe jest także spotkanie autorskie z Wojciechem Wysockim.

7. NORWID – AKTORZY: PIOTR CYRWUS, MAJA BAREŁKOWSKA

Zapraszamy Państwa do świata poezji Cypriana Kamila Norwida. Podczas spektaklu w wykonaniu znanych polskich aktorów: Mai Barełkowskiej i Piotra Cyrwusa zaprosimy Państwa do świata poezji Cypriana Kamila Norwida. Spektakl wykonywany jest z muzyką na żywo w kompozycjach Piotra Kajetana Matczuka. Powodowani fascynacją oryginalną myślą poety wyrażoną w niezwykle współczesny sposób pragniemy podzielić się ze słuchaczami pięknem i mistrzostwem frazy artysty. Norwidowe myślenie o człowieku, a właściwie o osobie, o społeczeństwie i narodzie brzmi tak, jakby zostało sformułowane w XXI wieku; odpowiada obecnej wiedzy psychologicznej i socjologicznej. Opisuje fałszywe przekonania dotyczące relacji między ludźmi, brak prawdziwych, głębokich więzi między nimi. Ten wybitny poeta na każdym kroku podkreśla konieczność życia zgodnie z planem bożym, ale równocześnie piętnuje błędne wyobrażenia o religii, w której brakuje duchowości i prawdziwej relacji z Bogiem, pełnej gloryfikacji cierpienia. Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska recytują m. in.: „Promethidion”, „Małe Dzieci, „Małżeńską receptę”, „Klątwy”, „Zagadkę” i wiele innych. Program trwa godzinę. Ma formę mini spektaklu poetyckiego, podczas którego artyści interpretują utwory z pamięci.