Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Absolwent Studium muzycznego w klasie fortepianu Elżbiety Lickiewicz oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Absolwent studiów doktoranckich w Instytucie Literatury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, po ukończeniu studiów doktoranckich przerwał kontynuowanie doktoratu.
Oficjalny patronat nad jego twórczością objął Program 2 Telewizji Polskiej. Koncertował w Polsce i na świecie, m.in. w USA i w Meksyku: koncerty w Los Angeles, w San Diego, w El Cajon, w Laguna-Hills – Orange County, odwiedził również Tijuanę, a także w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz – wspólny koncert z Józefem Skrzekiem, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we Frankfurcie, w Hanowerze, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg k. Zurichu, a także na Litwie – w Wilnie i Solecznikach.
Na zaproszenie Olgi Arcimowicz Okudżawy, wdowy po Bułacie Okudżawie, dwukrotnie koncertował w Filharmonii Moskiewskiej, w sali koncertowej im. Piotra Czajkowskiego.
Autor muzyki teatralnej i filmowej. Akompaniował w Teatrze Ateneum, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca, autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2), pojawił się też w filmie „Wałęsa” w reż. Andrzeja Wajdy jako jeden ze strajkujących stoczniowców.
Współpracował z Radiem Gdańsk, w latach 2009-2011 współprowadził audycje turystyczne.
Za pracę artystyczną został wyróżniony przez Prezydenta i Radę Miasta Ełk – statuetką Biała Lilia 2009, oraz przez Burmistrza i Radę Miasta Kościerzyna – statuetką Angelus 2010 – za osiągnięcia artystyczne i pracę z młodzieżą.
Pianista sesyjny, autor muzyki do bajek i producent audiobooków. Propagator poezji Adama Mickiewicza, autor i producent dwóch koncertów opartych o twórczość polskich romantyków: „Rozmowa z piramidami” oraz „Mickiewicz Unplugged”.
Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów” w Warszawie.
W dorobku autorskie płyty:
- Rozmowa z piramidami” (CD MTJ 2012).
- Nasz Wysocki” (CD MTJ 2013).
- Bardowie Epoki PRL – koncert w Teatrze Polskim (DVD WFN 2014).
- ROK WOJNY (CD MTJ 2016).
- Krótka płyta o Okudżawie (CD MTJ 2017)
- Mickiewicz Unplugged (CD RZP 2019)
- Majster Bułat (CD MTJ 2019)
oraz jako muzyk:
- Mężczyzna z zakolami” – Łukasz Majewski (CD MTJ 2014).
- Fascynacje” – Marian Opania (CD MTJ 2014).
- Dopokąd – Krzysztof Tyniec (CD MTJ 2015).
kompilacje w których wystąpił wraz z innymi artystami:
- EMPIK prezentuje DOBRE PIOSENKI: Bułat Okudżawa zaśpiewany (CD MTJ 2015)
- EMPIK prezentuje DOBRE PIOSENKI: Jaromir Nohavica zaśpiewany (CD MTJ 2015)
- EMPIK prezentuje DOBRE PIOSENKI: Cyprian Kamil Norwid zaśpiewany (CD MTJ 2016)
- Wolność na topie (dwupłytowy album) (CD MTJ 2017)
audiobooki (kompozytor muzyki):
- Był sobie święty Jerzy – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017)
- Był sobie święty Antoni – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017)
- Był sobie święty Krzysztof – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017)
- Był sobie święty Franciszek – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017)
- Był sobie święty Florian – czyta Wojciech Wysocki (CD MTJ 2017)
- Bajka o św. Andrzeju Apostole – czyta Wojciech Wysocki (CD RZP 2018)
- Bajka o św. Piotrze Apostole – czyta Krzysztof Tyniec (CD RZP 2019)