Międzynarodowy Festiwal Piosenki Szlakiem Bardów

III edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów, współorganizowanego przez agencję koncertową Rozmowa z piramidami odbyła się 15 lutego w Warszawie

Jury w składzie:
-Krzysztof Tyniec – przewodniczący jury. Polski aktor filmowy, teatralny, dubbingowy, konferansjer, tancerz. Legenda słynnego Kabaretu Olgi Lipińskiej. Aktor warszawskiego Teatru Ateneum.
-Sebastian Bujak – Dyrektor Zarządzający Wytwórni muzycznej MTJ i Fonobo
-Marcin Kunicki – dziennikarz Telewizji Polskiej. Juror ogólnopolskich festiwali, znawca i propagator piosenki poetyckiej
– Teresa Drozda – dziennikarka radiowa, związana z Radiową Trójką i RDC

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce, statuetkę festiwalu, czek na 1 tysiąc euro ufundowany przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców SAWP, czek na 2 tysiące złotych ufundowany przez Urząd Dzielnicy Praga Południe Miasta St. Warszawy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, Wytwórnię MTJ i agencję koncertową Rozmowa z piramidami otrzymała Dorota „Sowa” Kuziela, za autorskie utwory: „Cichuteńko” i „Praga”.

II miejsce oraz czek na 1500 zł i nagrody rzeczowe zdobył Przemysław Wróblewski, autor, kompozytor i wykonawca piosenek, śpiewając własne utwory: „Piosenka o błędach” i „Sumienie”.

III miejsce i czek na 1000 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymał zespół NIC WIELKIEGO za utwory „Potrzeby” i „Bolisz mnie”.

Trzy równorzędne wyróżnienia z czekami na 500 zł oraz nagrody rzeczowe otrzymali:
Justyna Sieniuć, Paulina Pytlak i Michał Konstrat.

Przyznano również dwie nagrody specjalne które otrzymali: Paulina Pytlak (nagroda – singiel MTJ) i Tomasz Wachnowski (Muzyczne Wędrówki Łosia i Basiora).

GRATULUJEMY!!!! Dziękujemy i gratulujemy także bez wyjątku wszystkim wykonawcom i artystom biorącym udział w naszym festiwalu, to było wielkie święto piosenki!

fot. Krzysztof Niedolaz